Bezpłatna wysyłka na całym świecie dla zamówień powyżej 200EUR

Portal Pomocy  |  Skontaktuj się z nami

Krewetka w niebieskim aksamicie

Krewetka Blue Velvet w akwarium

Krewetki słodkowodne są idealnymi stworzeniami do każdego akwarium przyrodniczego z równie spokojnymi mieszkańcami. Jednym z gatunków krewetek, które możesz mieć we własnym akwarium, jest krewetka blue velvet. To stworzenie z pewnością wprowadzi kontrast do twojego krewetek.

krewetki z niebieskiego aksamitu

Krewetka Blue Velvet w naturalnym środowisku

Ten gatunek krewetki jest odmianą krewetki czerwonej wiśni (Neocaridina davidi), która występuje w Indiach i na Tajwanie. Krewetki niebieskie aksamitne nie występują w naturze.

Krewetka Blue Velvet w akwarium słodkowodnym

Masz ochotę na tę niebieską krewetkę we własnym akwarium? Zobacz wymagania dotyczące pielęgnacji krewetek Blue Velvet i przygotuj swoje akwarium na nową gwiazdę!

Ogólna charakterystyka

Neocaridina Blue Velvet Shrimps to krewetki polecane zarówno początkującym miłośnikom krewetek, jak i doświadczonym hodowcom krewetek. Charakteryzują się niebiesko/granatowym - czasem lekko prześwitującym - zabarwieniem na całym ciele krewetki. Żywotność krewetki blue velvet to około 1-2 lata w dobrych parametrach wody. Zalecana minimalna wielkość zbiornika to 20l.

Funkcja w akwarium

Oprócz niezwykłego wyglądu krewetki blue velvet, krewetka ta jest idealnym środkiem czyszczącym, jeśli chodzi o rozkwit glonów! Są również pomocne, gdy na roślinach pojawi się jakikolwiek biofilm.

Parametry wody

Krewetki są ogólnie wrażliwymi stworzeniami, chociaż krewetki z rodziny Neocaridina są uważane za łatwiejsze w utrzymaniu. Dlatego niezbędne jest utrzymanie stabilnych parametrów wody. Dla tego gatunku krewetek dopuszczalne jest pH 6,8 - 7,8, temperatura wody 20-26 stopni Celsjusza. GH 8-20 i KH >2.

Koledzy z czołgów

Krewetki Blue Velvet dogadują się z innymi krewetkami karłowatymi, ale nie należy ich łączyć z krewetkami z tej samej rodziny Neocaridina. Również krewetki z niebieskiego aksamitu mogą być trzymane z małymi rybami akwariowymi lub nawet nano rybami, w zależności od wielkości zbiornika.

Karmienie

Ten piękny gatunek słodkowodny żywi się glonami, chętnie je gotowane na parze liście pokrzywy, morwy i specjalistyczne pokarmy.

Podsumowanie

Krewetki z niebieskiego aksamitu są krewetki! Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z krewetkami, ten gatunek jest świetnym wyborem!