Bezpłatna wysyłka na całym świecie dla zamówień powyżej 200EUR

Portal Pomocy  |  Skontaktuj się z nami

Poznaj artystę - Pablo Fernandez

 

Wszyscy znamy ich akwaprzestrzeń, ale ile wiesz o tym akwarystce? 

Zapytaliśmy nasz hiszpański CO2 Artysta Pablo Fernandez kilka pytań, aby dowiedzieć się trochę więcej o artyście za akwarium ...

Jak to się wszystko zaczęło? Pierwsze moje akwarium miałem w wieku 5. Ale trudno było znaleźć zbiornik w Hiszpanii. Wtedy to nie było powszechne. Pamiętam moje plastikowe rośliny z pod żwirowym filtrem haha. Moja rodzina wyłączyła akwarium. Potem zacząłem ponownie trochę później z roślinami takimi jak kryptokory i anubie ... Pewnego dnia natknąłem się na kilka zdjęć z Galerii ADA z moim przyjacielem i chcieliśmy zrobić coś takiego. Stamtąd staraliśmy się poprawiać każdego dnia.
Kto cię inspiruje? Mistrz mistrzów, pan Takashi Amano bez wątpienia. Nawet teraz jego aquascapes nadal inspirują. Aquascapers, jak Oliver Knott czy mój wielki przyjaciel Miguel Ángel García, dla mnie najlepszy hiszpański akwarysta. I Tom Bar, mistrz obsadzony w rankingu.
Jaki jest twój ulubiony styl? Uwielbiam sadzone zbiorniki. Styl holenderski ma coś innego niż reszta. Ponadczasowy klasyk i zawsze spektakularny, zawsze wierny swoim korzeniom. Jeśli chodzi o aquascapes, wolę Nature Style. Dla mnie reprezentuje bardziej realistyczną naturę wodną niż inne typy akwariów, takie jak krajobrazy.
Jaka jest Twoja najwyższa pozycja w rankingu? Zwykle nie biorę udziału w konkursach. W przeszłości wszedłem do AGA bez rankingu.
Co kochasz w aquascaping? Czynność tworzenia i obserwowania rozwoju ekosystemu jest czymś wyjątkowym. Uwielbiam możliwość odtworzenia i posiadania odrobiny rzeki w domu. Aby zobaczyć, jak wchodzą w interakcje ryby i rośliny. To po prostu fascynujące.
Czy masz jakieś inne zainteresowania poza akwarium? Tak, kocham wszystkie rodzaje roślin. Robię Wabi kusa, rośliny zanurzone i lądowe. Mój dom jest pełen roślin. Zebrałem ponad 20 różnych gatunków paproci, w tym Pteris i Asplenium. Niedawno założyłem jeden z epifitów z bromeliadami i kilkoma orchideami.
Co nas czeka? Mam zamiar rozpocząć nowy projekt z akwarium 100L. Wkrótce opublikuję pierwsze zdjęcia. Mam też więcej Wabi kusa.