Bezpłatna wysyłka na całym świecie dla zamówień powyżej 200EUR

Portal Pomocy  |  Skontaktuj się z nami

Biblie Bucefalandry

Jeśli szukasz rośliny odpowiedniej do środkowej części swojego akwarium, ten gatunek rośliny może być doskonałym wyborem. Przyjrzyjmy się dzisiaj bliżej Bucephalandra bibilis, która jest bardzo dekoracyjną, imponującą rośliną wodną. 

Po pierwsze, w naturze roślina ta występuje w Azji, rosnąc na drewnie i skałach w strumieniach i rzekach. Jest uważana za łatwą w utrzymaniu roślinę akwariową, ponieważ do zdrowego wzrostu nie potrzebuje dużej ilości dwutlenku węgla i intensywnego oświetlenia. Dlatego będzie idealnym wyborem dla początkujących, poszukujących gatunku rośliny ozdobnej na środek akwarium lub na pierwszy plan. Bucephalandra Biblis to średniej wielkości odmiana Bucephalandra, która charakteryzuje się podłużnym liściem z mocno pofałdowanym brzegiem. Kolor liści w zależności od warunków w akwarium, oświetlenia i nawożenia może być bordowy do ciemnozielonego. Młode liście mogą być żółto-pomarańczowe. Jak w naturze najlepiej komponuje się z drewnem i kamieniami, dlatego warto posadzić go w pobliżu utwardzonego krajobrazu. 

Sadzenie

Kłącza rośliny nie należy zakopywać w podłożu, tylko umieścić je nad jego powierzchnią. Roślinę można przymocować do korzenia lub kamienia za pomocą żyłki lub kleju odpowiedniego do epifitów. 

Lamówka

Starsze liście usuwamy ostrymi nożyczkami z zakrzywionym ostrzem tuż u podstawy.
Roślina nie wymaga regularnego przycinania, aby utworzyć gęstą grupę.

CO2 wtrysk

Bucephalandra bibilis poradzi sobie w akwarium bez nawożenia dwutlenkiem węgla. Jednak zawsze podkreślamy, że wstrzykiwanie CO2 do wody w akwarium ma duży wpływ na wzrost roślin. Tempo wzrostu jest wyższe, roślina rośnie zdrowiej, a wybarwienie jest dużo intensywniejsze. Znajdź odpowiednią równowagę dwutlenku węgla, korzystając z naszego Upuść zestaw do sprawdzania co pozwoli Ci monitorować ilość CO2 w twojej wodzie akwariowej.  

Oświetlenie

Ten gatunek rośliny dobrze rośnie przy niskim lub średnim natężeniu światła. Zalecane mniej niż 0,5W/l.

Temperatura

Temperatura 20-28 stopni Celsjusza jest odpowiednia dla tego gatunku. Tak szeroka gama jest zaletą, jeśli chodzi o posiadanie wielu różnych gatunków roślin w jednym akwarium.

Podsumowanie

Jak widać, ta roślina to dobry wybór dla każdego, kto szuka ozdobnej rośliny akwariowej, która delikatnie wypełni centralną część ich akwarium. Dzięki niewielkim wymaganiom może być uprawiana zarówno w akwariach low-tech, jak i high-tech. Dekoracyjna i elegancka. Lubimy to. I Ty?