Bezpłatna wysyłka na całym świecie dla zamówień powyżej 200EUR

Portal Pomocy  |  Skontaktuj się z nami

Pozdrów Ludwigia mini sp. z o.o. super czerwony!

Jeśli szukasz imponującej czerwonej rośliny na środkową część lub tło do swojego akwarium, zdecydowanie powinieneś przeczytać ten artykuł! Powiedzmy kilka słów o Ludwigia mini sp. z o.o. super czerwony!

Jest to najmniejsza roślina wśród czerwonolistnych gatunków z rodzaju Ludwigia. Jej drobne i delikatne liście tworzą bardzo tajemniczą i dekoracyjną atmosferę, szczególnie skontrastowaną z jasnozielonymi roślinami. Wymaga temperatury wody 20-28 stopni Celsjusza i pH 5-7,5.

Dodatkowym atutem jest struktura, która pozwala przykleić roślinę do korzeni, tworząc małe drzewko (które dodatkowo jest super-czerwone, więc jest świetnym elementem aranżacyjnym).

Sadzenie

Ludwigia należy sadzić w grupach. Pojedyncze sadzonki należy wbijać w podłoże pęsetą pod kątem 70 stopni i odległości 2-3cm. Jak wspomniano powyżej, roślinę można również przykleić do korzeni za pomocą żyłki wędkarskiej - wtedy można uzyskać efekt bonsai w zbiorniku.

Lamówka

Przycinamy roślinę odcinając jej górne partie na wysokości ok. 5 cm (lub w zależności od potrzeb aranżacyjnych). Przycięte wierzchołki można ponownie posadzić w podłożu. Po przycięciu roślina wypuszcza nowe pędy z liśćmi z miejsca cięcia.

Okazy szczepione na korzeniach powinny być regularnie przycinane raz na 1-2 tygodnie, aby zachować ich miniaturowe rozmiary.


CO2 wtrysk

Roślina może dobrze rosnąć bez wstrzykiwania dwutlenku węgla, ale przy jego wsparciu staje się bardziej czerwonawa i zdrowa.

Oświetlenie

Wymaga średnio mocnego oświetlenia. Wraz z regularnym nawożeniem CO2 i mikroelementów, pozwoli liściom nabrać jaskrawoczerwonego koloru.

Temperatura

Ludwigia mini sp. z o.o. super czerwony należy przechowywać w wodzie w temperaturze 20-28 stopni Celsjusza.

Istnieje wiele gatunków czerwonych odpowiednich do akwariów roślinnych. Naszym zdaniem ten jest wyjątkowy, wielofunkcyjny w aranżacji i zdecydowanie przyciągający wzrok. Stosując się do kilku podstawowych zasad dotyczących przycinania i ogólnych wymagań, na pewno będziesz cieszyć się pięknym widokiem spowodowanym przez czerwony skarb w twoim akwarium.