Bezpłatna wysyłka na całym świecie dla zamówień powyżej 200EUR

Portal Pomocy  |  Skontaktuj się z nami

perłowy

„Wszechstronność” to najlepsze słowo na określenie tej małej, skromnej rośliny. Jednak ze wszystkich roślin wodnych jest to jedyna roślina, która może bardzo dobrze przekształcić się w ładną roślinę dywanową, roślinę w tle, a nawet można ją przyciąć, aby utworzyć żywopłot lub krzew do celów środkowych. Można go nawet uprawiać jako akcent lub jako punkt centralny.

Oświetlenie

Technika uprawy Pearlweed polega na ilości światła użytego do jej uprawy. Może rosnąć przy prawie każdym oświetleniu, ale najlepiej pokaże swój pełny potencjał, gdy będzie rosnąć w średnim oświetleniu. Uprawiaj go w słabszym oświetleniu, a zacznie wykazywać nieco chudy i słaby wzrost. Wyhoduj go w zbyt dużym świetle, a wkrótce będzie wymagał więcej CO2 jak każda inna roślina. W ostrym świetle, wysoko CO2 środowisko, chociaż Pearlweed zacznie się rozprzestrzeniać i pełzać na boki, zamiast dorastać. Szybko się rozprzestrzenia. W tych warunkach w ciągu kilku miesięcy zasadzony zbiornik będzie miał ładny, gruby dywan lub duży okrągły krzew.

CO2 wtrysk


Każdy CO2 suplementacja jest zawsze mile widziana przez wszelkie rośliny wodne, zwłaszcza te uprawiane w warunkach silnego oświetlenia. Pearlweed nie jest wyjątkiem. Prawie podwoi tempo wzrostu wraz z CO2 a jeśli dostarczono średnio oświetlony zbiornik i nie CO2 suplementacja pearlweed jest doskonale usatysfakcjonowana wzrostem w znacznie wolniejszym tempie.

Parametry wody

Pearlweed może się rozwijać w różnych warunkach. Podobnie jak inne rośliny wodne, utrzymuj twardość wody od miękkiej do średnio twardej. TDS 120-180 jest nadal tolerowane dla Pearlweed. Nie ma wątpliwości, że perła będzie mogła rosnąć w nieco twardszej wodzie, ale wymagałoby to CO2 suplementacja wtedy.

Sadzenie i stanowisko w akwarium

Jak wspomniano, perłowiec jest rośliną wszechstronną. Możesz uprawiać ją jako roślinę dywanową. Możesz ją wyhodować jako zwykłą roślinę łodygową na tło lub ukształtować ją jako krzew lub krzew na środek. Można go również łączyć z innymi bujnymi, zielonymi roślinami dywanowymi, aby uzyskać bardzo naturalny efekt łąki na roślinnym zbiorniku. 

Przycinanie i konserwacja

Pearlweed jest płodnym hodowcą. Posiada zdolność do szybkiego powrotu do zdrowia po intensywnym przycinaniu. W przypadku uprawy perłowej na dywanie zaleca się odstęp 3 tygodni między przycinaniami, ponieważ roślina już szybko rośnie.

Podsumowanie

Jak widać, perłę można wykorzystać do różnych celów aranżacyjnych. Wszystko zależy od aquascapera! Podziel się swoimi pięknymi krajobrazami z pearlweed, umieszczając je w mediach społecznościowych z #topdowntuesday! Aquascaping Audience z pewnością doceni jego niepodważalne piękno!