Bezpłatna wysyłka na całym świecie dla zamówień powyżej 200EUR

Portal Pomocy  |  Skontaktuj się z nami

Zbadaj swoje zdrowie psychiczne z Anthonym Bui

Koncepcja „przyniesienia natury do domu” znana jako „aquascape” została odkryta najwcześniej w latach 1930. XX wieku. Od tego czasu sztuka aquascapingu ogromnie ewoluowała, przesuwając granice i dokonując wielkich postępów, prowadzących do fascynujących odkryć i kreacji. 

Niezależni artyści posunęli się daleko poza granice, aby zawrzeć istotę akwariów na płótnie szklanego zbiornika. Możliwości są nieograniczone, ponieważ artyści zawsze znajdują nowe sposoby na zwiększenie designu i funkcjonalności aquascapingu. 

Aquascaping tchnie życie w swoje aude, ale jego cuda zapierają dech w piersiach. Stwarza poczucie spokoju i wyciszenia, stymulując umysł i poprawiając zdrowie psychiczne — ważny temat w dzisiejszym społeczeństwie. Każdy, kto miał przywilej osobistego oglądania lub posiadania czołgu, może ręczyć za wspaniałe wrażenia, jakie zapewnia. Jako artysta staram się dotrzeć do szerszej audi pokazać piękno tego niszowego hobby. 

Jedną z radości aquascapingu jest jego zdolność do głębokiego wykorzystania Twojej wewnętrznej kreatywności. To bardzo wyjątkowa forma sztuki, która może silnie stymulować mózg. Będziesz pracował nad umiejętnościami rozwiązywania problemów, ponieważ nie ma ustalonej zasady, jak uciekać, a po drodze nauczysz się wiele samodzielnie. Aquascaping naprawdę zachęca do kreatywnego myślenia i poszerza horyzonty wyobraźni, pozwalając myśleć nieszablonowo i na nowo wyobrazić sobie życie pod wodą

Aquascaping może być grą cierpliwości. Czasami postęp i wyniki mogą nie być widoczne przez tygodnie lub miesiące, ale kiedy tak się dzieje, odczuwasz przytłaczające poczucie spełnienia. Podróż może być bardzo satysfakcjonująca, a celem końcowym może być duża dawka dopaminy. Często zapominamy, jak podnieść na duchu, a to hobby może być niesamowitym sposobem, aby to zrobić – więc pożegnaj sezonową depresję!

 

Nie ma jednak dużo pracy po zbudowaniu akwarium, a proces, którego nie można pominąć, to konserwacja. Ta strona hobby jest najbardziej pracochłonną częścią, ale może być wysoce terapeutyczna i dla niektórych może zastąpić medytację. Konserwacja nie musi przypominać pracy; zacznij od wyłączenia filtra i ustaw nastrój, odtwarzając muzykę w tle, aby się przygotować.

 Osobiście bardzo lubię proces przycinania. Jest coś satysfakcjonującego w widzeniu bitów roślin powoli wypływa na powierzchnię i na pewno wielu się z tym zgodzi, bo jest ogromny audicja, która lubi oglądać filmy o konserwacji. Ogólnie rzecz biorąc, jest to bardziej relaksujące niż praca, jeśli proces jest zarządzany prawidłowo. 

 

Po konserwacji zauważysz zmianę w jakości życia mieszkańców, co jest satysfakcją z samej konserwacji. Rośliny będą tworzyć perły maleńkie bąbelki, ryby będą wyraźnie szczęśliwsze i bardziej aktywne, a woda będzie krystalicznie czysta. W akwarium nigdy nie ma nudy, a zdobywanie rąk to kolejny sposób na cieszenie się tym hobby na bardziej intymnym poziomie.

Obserwacja przyrody w zaciszu własnego domu lub miejsca pracy (biura) to świetny sposób na zresetowanie się. Po długim i potencjalnie stresującym dniu powrót do akwarium to coś, na co warto czekać. Oglądanie przyrody w szklanym pudełku to ogromny środek odstresowujący, który jednocześnie zmniejsza niepokój. Czasami potrzebujemy tylko przerwy mózgowej i znalezienia sposobów na zresetowanie się, abyśmy mogli odzyskać tok myśli i wstępne skupienie. 

Chodzenie na spacer i zaczerpnięcie świeżego powietrza jest powszechną praktyką, ale możliwość zanurzenia się w aquascape to metoda relaksu, o której wielu nie zdaje sobie sprawy. Zagubienie się w aquascape może być bardzo medytacyjne. Życie w środku nigdy się nie kończy, a dzięki dobrze zaopatrzonemu zbiornikowi jest wiele różnorodności, które zapewnią dobrą rozrywkę. Spokój w akwarium jest bardzo zaraźliwy i niedługo po jego obejrzeniu znajdziesz się w spokoju.