Bezpłatna wysyłka na całym świecie dla zamówień powyżej 200EUR

Portal Pomocy  |  Skontaktuj się z nami

CO2Kompletny system sztuki

najlepszym CO2 poziomy do akwarium

Dwutlenek węgla (CO2) jest najistotniejszym składnikiem odżywczym dla wzrostu roślin. W rzeczywistości stanowi 50% masy rośliny. Dlatego niski poziom CO2 w twoim akwarium woda ograniczy wzrost w niej roślin. Korzyści z dodania dwutlenku węgla do akwarium roślinnego stały się bardzo popularne wśród akwarystów. CO2sztuka jest dedykowany do zapewnienia swoim klientom dogodnych zestawów, jak również do zaspokojenia rosnącego popytu. 

Jednak wstrzykiwanie gazu do zbiornika nie jest prostym przypadkiem, w którym po prostu dodajesz tyle, ile to możliwe. Ten gaz jest zbyt zabójczy dla twoich ryb, gdy przedawkujesz. Powinieneś zatem monitorować lub testować poziom poziomów dwutlenku węgla w twoim zbiorniku za pomocą CO2 Regulator. Pomoże to odpowiednio nawozić rośliny i nie zagrozi rybom. 

 

Źródła CO2 w posadzonych akwariach

  • Otaczające powietrze poprzez wymianę gazową na powierzchni wody 
  • Oddychanie przez życie w wodzie, takie jak ryby i rośliny wodne, gdy nie są oświetlone.
  • Obradować CO2 zastrzyk w celu pobudzenia wzrostu roślin

 

najlepszym CO2 poziomy w sadzonych akwariach

 

Ryby nie kwitną na wysokich poziomach CO2. Stężenia CO2 powyżej 30-35mg / l są rzeczywiście toksyczne dla większości akwariów. Zapewniając odpowiednie ustawienie akwarium, zmniejszasz problem nadmiaru CO2. Taki problem może wystąpić tylko w dobrze przygotowanym zbiorniku, jeśli nawożenie gazem doprowadzi do przedawkowania. 

Jednak gaz może narastać do niebezpiecznego CO2 poziomy w przepełnionym zbiorniku ze słabą cyrkulacją wody (tak słaba wymiana gazowa), nawet bez dodatku dodatku CO2. Dzieje się tak głównie w nocy, gdy zużycie tlenu jest wysokie i bardziej uwalniane CO2; uważaj, gdy widzisz ryby sapiące na powierzchni.

Dlatego ryby i rośliny akwariowe mogą być szczęśliwe tylko w tym samym akwarium, równoważąc zapotrzebowanie roślin na dwutlenek węgla z maksimum ryb. Zarządzając koncentracją CO2, zapewniasz zdrowy ekosystem w swoich akwariach roślinnych.

 

Określanie CO2 poziom

Możesz zmierzyć ilość dwutlenku węgla w wodzie akwariowej z roślinami, testując zarówno poziom KH (twardość węglanowa), jak i pH za pomocą zestawów testowych. Następnie możesz wykorzystać wyniki tej podstawowej zależności do oceny stężenia gazu. Musisz uzyskać standardową tabelę referencyjną, a następnie odnieść się do dwóch wartości, a ich przecięcie daje CO2 poziomy w twoim zbiorniku w mg / litr. 

Najlepsze bezpieczne poziomy gazu dla wzrostu roślin wynoszą od 15 mg/l do 35 mg/l. Jeśli twój zbiornik używa dojrzałego lub torfowego podłoża z dużą ilością resztek i materii organicznej, ta metoda nie jest dokładna. 

 Metoda sprawdzania kropli

Akwaryści również używają innych CO2 regulatory, takie jak kontrolery kropli i CO2 stałe urządzenia do regularnego monitorowania poziomu dwutlenku węgla. W tym przypadku mierzysz wahania pH, stosując skalibrowany płyn śledzący, który działa poprzez zmianę koloru, gdy poziomy CO2 zmiany. Ponieważ w zbiornikach z roślinami instalujesz na stałe kontrolery upuszczania, otrzymasz na pierwszy rzut oka odczyt CO2. Zobaczysz ciemnoniebieski kolor, jeśli jest za mało, zielony kolor, jeśli CO2 poziom jest optymalny, a kolor limonkowy do żółtego, jeśli jest nadmiar CO2. Niektórzy stwierdzili, że limonkowy kolor warcabów jest optymalny, ale pamiętajcie, że są gatunki wyjątkowo wrażliwe na wysokie CO2 poziomy w wodzie akwariowej. Na pewno ta metoda jest łatwiejsza, bo nie musimy analizować całej chemii wodytry bezpiecznie monitorować CO2 poziomach.

Zestawy do samodzielnego testowania pH cieczy

A tu tylko kilka słów... Choć na forach internetowych nie brakuje porad dla majsterkowiczów, jak zrobić drop checker, należy pamiętać, że mieszanie dobrze skalibrowanego płynu nie jest łatwym zadaniem. Zachęcamy do wyboru sprawdzonych marek przy wyborze drop checkera. Jedną z zalet tego rozwiązania jest to, że firmy specjalizują się w produkcji takiego odczynnika ph i prawdopodobnie zrobią to dokładniej. Po drugie, dostarczone szkło ma lepszą konstrukcję niż kieliszek do wódki. A po trzecie, że cena jest rozsądna i można też kupić rozwiązanie osobno. Wszystkie trzy połączone razem wygrywają z niedokładnym odczynnikiem do domowego pH.

Try ta metoda z CO2Sztuka!

Uważamy tę metodę za bardzo skuteczną, ponieważ pozwala akwarystom regularnie monitorować poziom pH, który jest niezbędny dla ryb. I tu też pamiętajmy, że są gatunki ryb, które żyją w naturze w wodzie, gdzie poziom ph jest wyższy z powodu np. skał w podłożu (np. Malawi Biotope). Zawsze czytaj jak najwięcej przed wprowadzeniem nowych gatunków do swojego akwarium, ponieważ może się okazać, że mają one specjalne wymagania.

Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie informacje, możesz zacząć od zainstalowania naszego zestawu Drop Checker Kit. Zapoznaj się z naszym krótkim samouczkiem, jak zainstalować kontroler kropli w swoim akwarium.

VIDEO

Przeczytaj więcej o tej skutecznej metodzie w nasz szczegółowy artykuł o kontrolerach upuszczania.

Podsumowanie

Jak widać, wykorzystanie dwutlenku węgla w akwarium roślinnym nie jest skomplikowane w dobie Internetu, dostępu do odpowiednich tabel z gotowymi numerami i niezbędnym wyposażeniem. Należy jednak pamiętać, że ten gaz może być śmiertelny dla ryb akwariowych w przypadku przedawkowania, dlatego monitorowanie jest niezbędne. W celu najlepszego rozwoju podwodnego ekosystemu zachęcamy do polegania na markach godnych zaufania. Pozwól nam pomóc Ci mieć CO2 w swoim akwarium i bezpiecznie kontroluj CO2 poziomy dokładne dla twoich roślin wodnych i życia w akwarium. W mgnieniu oka zobaczysz wyniki nawożenia gazowego. Na początku zaobserwujesz szybki i zdrowy wzrost twoich roślin. Zaufaj naszym wygodnym zestawom, a Twoje akwarium już nigdy nie będzie tym samym akwarium.