Bezpłatna wysyłka na całym świecie dla zamówień powyżej 200EUR

Portal Pomocy  |  Skontaktuj się z nami

Akwarium Naturalne

Aquascape w stylu Nature to jeden z najpopularniejszych stylów wśród aquascaperów na całym świecie. Po raz pierwszy przedstawił go późny Takashi Amano poprzez swoją pasję do fotografii krajobrazowej. Amano uchwyci scenę w naturze (często las), a następnie odtworzy tę scenę w akwarium. 

 

Szczególna uwaga na tworzenie skał i drewna w celu odtworzenia sceny natury. Dobre naturalne akwarium będzie składać się z jednego głównego punktu skupienia, który będzie zawierał kolekcję skał lub roślin, która wyróżnia się spośród innych. Ogólnym celem jest stworzenie czegoś wyjątkowego i dobrze przemyślanego.

Akwarium naturalne powinno zaprezentować się w jednej z tych form.
 

    • Concave - bardzo popularny układ, który wymaga hardscape, aby zanurzyć się w centrum i wznieść się po obu stronach, tworząc przestrzeń w centrum akwarium.
    • Trójkątne - Skoncentrowanie hardscape na jednym rogu tworząc trójkątny kształt, który pozostawia większą otwartą przestrzeń po przeciwnej stronie akwarium.
    • Convex - najtrudniejsza kompozycja do wykonania. Koncentrując się na środku akwarium i zostawiając miejsce po obu stronach.

 Podczas dodawania roślin do akwarium natury, bardzo ważne jest, aby badać rośliny i mech w oryginalnej scenie. Posiadanie zdjęcia twojej inspiracji jest bardzo korzystne w tym momencie, abyś mógł wybrać rośliny wodne, które nadają ci wygląd, na który masz nadzieję. Ważne jest, aby zwracać uwagę na światło. Z twoim hardscape w miejscu, to stworzy naturalną dystrybucję światła. Zacienione przestrzenie za i pod drewnem i otwarte przestrzenie to najjaśniejsze obszary

Wykorzystanie mchu java lub podobnych gatunków związanych z gałęziami lub skałami jest idealne, aby nadać Twojemu aquascape naturalny wygląd. Rośliny takie jak Bucephelandra lub Anubias również preferują zacienione obszary i tworzą ładne, krzaczaste strefy u podstawy każdego hardscape.

Jasne, otwarte przestrzenie można zamienić w łąkę lub dolinę za pomocą karłowatej trawy włosowej lub łez karłowatych.

Każde akwarium natury to wyjątkowe dzieło sztuki. Ostateczny wygląd aquascape opiera się na postrzeganiu oryginalnej scenerii przyrody przez aquascapers. 

Akwarium w stylu trójkąta o nazwie

"Krople światła w lesie" autorstwa aquascaper Petruc Dan

Doskonały przykład akwarium w stylu wklęsłego

zwany "Down to the river" przez Aquascaper Oussama Johrati

 

To jest naprawdę fajna wersja układu Convex.

Zdjęcie wykonane przez fotografa Kris Oddy