Bezpłatna wysyłka na całym świecie dla zamówień powyżej 200EUR

Portal Pomocy  |  Skontaktuj się z nami

Akwarium Biotopowe Nowej Gwinei

Biotop rzeki Nowej Gwinei jest jednym z najlepiej odtworzonych biotopów Australii i Oceanii. Nie ma w tym nic dziwnego – podwodny świat rzeki Nowej Gwinei to piękny ekosystem, a jego odbicie w akwarium jest stosunkowo łatwe. Przeczytaj więcej o Akwarium BiotopowymTUTAJ posiadać podstawową wiedzę na temat tego rodzaju aranżacji.

Najpierw porozmawiajmy oparametry podłoża, oświetlenia i wody.

Jako podłoże nadaje się piasek lub kamienie, chociaż żwir też jest w porządku. Ponadto kawałki drewna czy kamyki z pewnością wzbogacą efekt aranżacyjny. Jak w przypadkuAustralijski biotop rzeczny, teak wygląda bardzo naturalnie, a hardscape można łączyć w dowolny sposób. Aby uzyskać bardziej dziki efekt, dobrze jest pozwolić niektórym roślinom wyrosnąć na korzeniach lub innych dekoracjach, tworząc jednocześnie schronienie i miejsce tarła dla ryb. Temperatura wody powinna wynosić 24-26 stopni Celsjusza, pH 6,5-7,1. Oświetlenie powinno być dość mocne, ale uważaj, ponieważ zbyt silne światło spowoduje nadmierny wzrost glonów. Musisz to po prostu poczuć.

Fauna

Na Nowej Gwinei nie ma wielu rodzimych gatunków, a wiele z nich jest takich samych jak w Australii. Najpopularniejszymi gatunkami w handlu rybami odpowiednimi dla tego biotopu są tęczówki i babki. Pamiętaj, że tęczówki są żywymi rybami, więc potrzebują dużo miejsca do pływania. Warto wprowadzić kilka gatunków, które mogą dołączyć do ekipy sprzątającej. To zdecydowanie wspierałoby system filtrowania. Naszym zdaniem otocinclus będzie świetnym wyborem do tego typu akwarium. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom może dotrzeć w każdy zakątek zbiornika, zjadając niepożądane glony. Aby zrozumieć, jak ważna jest obecność ekipy sprzątającej w akwarium i jakie gatunki są również pomocne w tej sprawie, znajdź temat na naszym blogu o ekipie sprzątającejTUTAJ.

Flora

Ten biotop będzie ładnie wyglądał przy niewielkiej liczbie roślin. Nawet niektóre sadzonki Vallisnerii umieszczone prawidłowo wśród masywnego krajobrazu będą wyglądały pięknie w połączeniu z czystą wodą i maleńkimi rybkami pływającymi dookoła. Jeśli chcesz wzbogacić zarybianie roślin, możesz dodać kilka gatunków z rodzaju Cryptocoryne lub Hygrophila. Ich wielką zaletą jest to, że są dość łatwe w uprawie, a kształt ich liści wspaniale kontrastuje z Vallisnerią. Ważne jest, aby regularnie przycinać roślinę, co zapewni zdrowy wzrost nowych liści. Jeśli chcesz sprawdzić, jak prawidłowo przyciąć Cryptocoryne, Hygrophila lub Vallisneria, zajrzyj do naszejBLOG wyjaśniając tę ​​sprawę głębiej.

Podsumowując, biotop Nowej Gwinei to cudowna oaza dla maleńkich tęczanków. Ich niewątpliwie piękny wygląd skontrastowany z drewnianymi dekoracjami, kamykami i delikatnymi roślinami, z pewnością wypełni przestrzeń Twojego pokoju energią regionu Oceanii. Mamy nadzieję, że te wskazówki dotyczące aranżacji i zarybiania zapoczątkują Twoją przygodę z biotopem Nowej Gwinei. Reszta historii należy do Ciebie!