Bezpłatna wysyłka na całym świecie dla zamówień powyżej 200EUR

Portal Pomocy  |  Skontaktuj się z nami

Akrylowe akrylowe szklane akwaria

Kiedy zdecydujesz, że chcesz mieć akwarium ustawione w domu, jest wiele rzeczy, o których musisz pomyśleć zanim zaczniesz. Jednym z rozważań jest CO2 system które zainstalowałeś i do tego możesz chcieć rozważyć CO2 audycja wraz z innymi przedmiotami specjalistycznego sprzętu. Zanim jednak przejdziesz do tego etapu, musisz rozważyć rodzaj akwarium, które chciałbyś kupić. Dwa główne wybory to szkło i akryl oraz rozważania, które należy wziąć pod uwagę. Na tym blogu znajdziesz informacje, które pomogą Ci podjąć decyzję, a to oznacza, że ​​na pewno będziesz mieć możliwie najlepsze akwarium dla swoich potrzeb na dłuższą metę.

Akryl jest bardziej elastyczny

Jeśli nie chcesz standardowego kwadratowego akwarium, z pewnością znajdziesz więcej opcji akrylowych niż ze szkłem. Dzięki temu rodzajowi materiału można uzyskać wiele różnych kształtów, co oznacza, że ​​masz większy wybór, jeśli chodzi o projekt twojego czołgu.

Co2 Dyfuzor


Akryl jest wyborem trwałości

Wypadki się zdarzają, a jeśli wiesz, że tak jest w Twoim domu, akryl może być idealnym materiałem dla twoich potrzeb. Dzieje się tak dlatego, że znacznie rzadziej pękają po upuszczeniu w czasie takim, jak czyszczenie, a w tym przypadku można się zrelaksować, wiedząc, że sprzęt może trwać znacznie dłużej.

Szkło jest mniej podatne na zarysowania

Zaletą szklanych akwariów jest to, że są znacznie mniej podatne na zadrapania niż akrylowe. Akryl jako materiał może bardzo łatwo porysować, i dlatego nie jest to coś, co powinieneś wybrać, jeśli wiesz, że będą ludzie, którzy dużo przejeżdżają, lub jeśli masz dzieci, które zrobią cokolwiek z boku twój czołg.

CO2 Dyfuzor

Szkło może lepiej przyswoić ciężar wody

Jeśli masz dużo wody w akwarium, zawsze ryzykujesz wyginięcie materiału i ewentualne pęknięcie w szwach, jeśli posiadasz akrylowe akwarium. Dzięki temu, że szkło jest o wiele mocniejsze pod tym względem, jest mniej prawdopodobne, że będzie to dla ciebie problemem, i dlatego jest to coś, co powinieneś wziąć pod uwagę.

Ostatecznie dla obu typów czołgów jest kilka zalet, więc najlepiej jest rozważyć opcje w oparciu o własną sytuację osobistą. Jeśli to zrobisz, powinieneś odkryć, że masz najlepszy zbiornik na twoje potrzeby, a to powinno oznaczać, że Twoje akwarium pozostanie silne tak długo, jak to możliwe, co oznacza, że ​​możesz cieszyć się wszystkim, co umieściłeś w nim w dłuższej perspektywie. .