Bezpłatna wysyłka na całym świecie dla zamówień powyżej 200EUR

Portal Pomocy  |  Skontaktuj się z nami

Jak CO2 System może przynieść korzyści Twojemu akwarium

 

Dwutlenek węgla jest niezbędny do sadzenia zbiorników, które są niezbędne do utrzymania pewnych gatunków ryb w jak najlepszym stanie. Sadzone zbiorniki są nie tylko piękne do aquascaping, ale także przydatne dla zdrowia ryb. Podczasrośliny akwariowe są liczne i bardzo zróżnicowane, wszystkie potrzebują stałego zaopatrzenia w dwutlenek węgla, aby pomyślnie się rozwijać. Odżywianie twojego życia wodnego w tym samym czasie.

 

 

W naturalnej scenerii mogą zaatakować rośliny wodne CO2 z gleby bogatej w składniki odżywcze i z powietrza, które stale rozpuszcza się w wodzie. Ale w przypadku akwarium, w którym prawie nie ma gleby, a woda ledwo się porusza, dwutlenek węgla powinien być uzupełniony CO2 system. Dlatego system akwariowy jest niezbędny do utrzymania zdrowych i mocnych roślin. W związku z tym ryby przyniosą ogromne korzyści.

 

Powodem, dla którego rośliny akwariowe potrzebują tak dużo rozpuszczonego dwutlenku węgla, jest to, że pomaga w procesie fotosyntezy. W roślinach akwariowych dwutlenek węgla łączy się z wodą i światłem, a zatem wytwarza cukier - czyli energię dla rośliny. Tlen jest produktem ubocznym powstawania odpadów, który powstaje w wyniku całego procesu. Ten tlen jest bardzo ważny dla ryb akwariowych, które pobierają tlen z wody przez skrzela.

Z tego, co przedstawiono powyżej, jasno wynika, że ​​systemy dwutlenku węgla w akwarium zapewniają roślinom akwarium środki do utrzymania zdrowej ryby w akwarium. Bez tego CO2, rośliny akwariowe z trudem mogłyby przejść proces fotosyntezy, a tym samym wytwarzać energię i dostarczać rybom tak potrzebnego tlenu.

Niektórzy mogą nie widzieć potrzeby systemu dwutlenku węgla, ponieważ uważają, że CO2 ryby wydzielają się, gdy oddychają, wystarcza do utrzymania całego zbiornika roślin wodnych. Nie mogli być bardziej w błędzie. The CO2 ryby wydzielające się podczas oddychania nie wystarczą, aby utrzymać cały zbiornik roślin wodnych. Istnieje zapotrzebowanie na dodatkowe CO2 suplementy w sadzonych zbiornikach w celu utrzymania zdrowych i stale rosnących roślin wodnych.

Niemal we wszystkich przypadkach ryby mogą czerpać bezpośrednie korzyści CO2 system. Na przykład wiele gatunków ryb, takich jak brzanki, dyski, tetras, karłowate guramy itp. - preferuje zbiorniki z dobrze rosnącymi roślinami wodnymi. Te rośliny akwariowe są niezbędne do zapewnienia schronienia, dostarczania dodatkowego tlenu do wody oraz wkładu do chemicznej i biologicznej filtracji.

Typ ryby, do której nadaje się system dwutlenku węgla, zwykle zależy od rodzaju rośliny w twoim akwarium, ryb i innych czynników charakterystycznych dla twojego zbiornika. Rozważ wszystkie czynniki, zanim wybierzesz system dwutlenku węgla dla swojego czołgu. Warto również zauważyć, że nie ma dwóch CO2 systemy są takie same i może istnieć ogromna różnica w jakości pomiędzy dowolnymi dwoma systemami. Jednak zawsze zalecamy stosowanie systemu sprzedawanego przez renomowanego sprzedawcę. Nasze ceny na CO2 Sztuka zaczyna się od bardzo rozsądnej stawki i możemy zagwarantować niezawodność wszystkich naszych produktów.