Bezpłatna wysyłka na całym świecie dla zamówień powyżej 200EUR

Portal Pomocy  |  Skontaktuj się z nami

Jakie są najlepsze CO2 Poziomy dla akwarium

Dwutlenek węgla (CO2) jest najważniejszym składnikiem odżywczym dla wzrostu roślin. W rzeczywistości stanowi on 50% masy rośliny. Dlatego niski poziom CO2 w akwarium woda zmniejszy wzrost roślin w nim. Korzyści z dodawania CO2 w akwarium zasadzonym stała się bardzo popularna wśród akwarystów.  CO2sztuka jest dedykowany do zapewnienia swoim klientom dogodnych zestawów, jak również do zaspokojenia rosnącego popytu.

 Akwarium Advance Professional CO2 Regulator dwustopniowy z wbudowanym zaworem iglicowym 12V Swiss Solenoid i World Class Custom - CO2Art.co.uk | Akwarium CO2 Specjaliści ds. Systemów i aquascape - 1

 

Jednak wstrzykiwanie gazu do zbiornika nie jest prostym przypadkiem, w którym po prostu dodajesz tyle, ile to możliwe. Ten gaz jest zbyt zabójczy dla twoich ryb, gdy przedawkujesz. Powinieneś zatem monitorować lub testować poziom poziomów dwutlenku węgla w twoim zbiorniku za pomocą CO2 Regulator. Pomoże to odpowiednio nawozić rośliny i nie zagrozi rybom. 

 

Źródła CO2 w posadzonych akwariach

 

  • Powietrze z otoczenia poprzez wymianę gazową na powierzchni wody 
  • Oddychanie przez życie w wodzie, takie jak ryby, a także rośliny, gdy nie świeci.
  • Celowe wstrzyknięcie CO2 aby zachęcić wzrost roślin

 

najlepszym CO2 poziomy w sadzonych akwariach

 

Ryby nie kwitną na wysokich poziomach CO2. Stężenia CO2 powyżej 30-35mg / l są rzeczywiście toksyczne dla większości akwariów. Zapewniając odpowiednie ustawienie akwarium, zmniejszasz problem nadmiaru CO2. Taki problem może wystąpić tylko w dobrze przygotowanym zbiorniku, jeśli nawożenie gazem doprowadzi do przedawkowania. 

Jednakże, gaz może gromadzić się do niebezpiecznego poziomu w zbiorniku z nadmierną ilością wody o niskiej cyrkulacji wody, nawet bez dodatku CO2. Dzieje się tak głównie w nocy, gdy zużycie tlenu jest wysokie i bardziej uwalniane CO2; uważaj, gdy widzisz ryby sapiące na powierzchni.

 

W związku z tym można w akwarium zadowolić zarówno ryby, jak i rośliny, równoważąc zapotrzebowanie roślin na dwutlenek węgla z maksymalną ilością ryb. Zarządzając koncentracją CO2, zapewniasz zdrowy ekosystem w swoich akwariach.

 

Określanie CO2 poziom

 

Możesz zmierzyć ilość dwutlenku węgla w wodzie w akwarium, sprawdzając zarówno poziom KH (twardość węglanowa), jak i pH. Następnie można wykorzystać wyniki do oceny stężenia gazu. Musisz uzyskać standardową tabelę odniesienia, a następnie powiązać dwie wartości, a ich przecięcie daje CO2 poziomy w twoim zbiorniku w mg / litr. 

 

Najlepsze bezpieczne poziomy gazu dla wzrostu rośliny wynoszą od 15 mg / l do 35mg / l. Jeśli twój czołg używa akwariów dojrzałych lub torfowych z dużą ilością gruzu i materii organicznej, ta metoda nie jest dokładna. 

 

Akwaryści również używają innych CO2 Regulatory, takie jak kontrole upadków i CO2 stałe urządzenia do monitorowania CO2 poziomy. W tym przypadku mierzysz fluktuacje pH, stosując skalibrowany płyn śledzący, który działa zmieniając kolor, gdy poziomy CO2 zmiany. Ponieważ zainstalujesz je na stałe w swoim akwarium, otrzymasz natychmiastowy odczyt CO2. Zobaczysz niebieski kolor, jeśli jest za mało, zielony kolor, jeśli CO2 poziom jest optymalny, a żółty, jeśli jest nadmiar CO2.