Bezpłatna wysyłka na całym świecie dla zamówień powyżej 200EUR

Portal Pomocy  |  Skontaktuj się z nami

Co oznacza dla mnie aquascaping Jordan Stirrat

 Aquascaping to forma sztuki, w której wyobraźnia i kreatywność odgrywają istotną rolę. Ogromną satysfakcję sprawia mi dzielenie się procesem twórczym, przez który przechodzę, tworząc i utrzymując moje akwakasy. Moim głównym celem jest dalszy rozwój jako akwarysta, dzieląc się z innymi swoimi doświadczeniami. Nie wiem, dokąd zaprowadzi mnie to hobby, ale wiem, że po drodze będę się dobrze bawić.

 

Mój pierwszy aquascape był katastrofą! Nie miałem pojęcia, czym jest aquascaping, kiedy kupiłem swój pierwszy czołg. Dopiero gdy odkryłem w Internecie pięknie obsadzone akwaria, zdecydowałem się stworzyć własne. Użyłem niewielkiej ilości roślin, żadnego nawozu, nie co2słabe oświetlenie i lista jest długa. Zgodnie z oczekiwaniami, to nie wyszło mi dobrze. To jest doświadczenie, przez które przechodzi większość ludzi i bez wystarczających badań odniesienie sukcesu jest prawie niemożliwe. Biorąc pod uwagę moje niepowodzenia, spróbowałem ponownie. Miałem więcej sukcesów i radości z tego nowego aquascape, więc zdecydowałem się założyć stronę na Instagramie i podzielić się swoim hobby z innymi. Układ nie był imponujący, ale teraz uzależniłem się od aquascapingu.

Moim zdaniem moim najbardziej udanym aquascape był mały projekt inspirowany Holendrem, który rozpoczął się jako eksperyment. Starałem się, aby tworzenie i konserwacja były jak najprostsze, co doprowadziło do niezwykle udanego aquascape. Ten aquascape był ciężki na nóżkach z pełnym dywanem Micranthemum Monte Carlo z przodu, który wymagał regularnego przycinania. Postanowiłam bardzo oprzeć się na nawozach, aby ograniczyć do minimum nadmiar składników odżywczych i uniknąć glonów. Korzystanie z kluczowych zasad i nie komplikowanie wszystkiego za dużo doprowadziło do mojego sukcesu jako początkującego aquascaper. To był mój najprzyjemniejszy aquascape, ponieważ wymagał bardzo łatwych sesji konserwacyjnych bez konieczności wykonywania jakichkolwiek napraw naprawczych. Polecam nowym hobbystom try Stworzenie ciężkiej kompozycji roślinnej, ponieważ nauczyło mnie to cennych lekcji na temat utrzymania zdrowia roślin i technik przycinania.

W zeszłym roku zacząłem bardziej angażować się w inne aquascapers, co stało się prawie tak samo przyjemne, jak sam proces twórczy! Muszę przyznać uznanie firmom, które mnie sponsorowały, ponieważ bez nich nie byłbym w stanie stworzyć tylu treści ani podzielić się tyloma swoimi doświadczeniami. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł nadal dzielić się tymi doświadczeniami i nawiązywać z nimi jeszcze silniejsze relacje audience. Naprawdę doceniam każdego, kto wspiera moje hobby!

Niedługo będę tworzyć dwa nowe układy przy użyciu dwóch stylów aquascapingu, których jeszcze nigdy w pełni nie zbadałem. Lubię takie wyzwania, ponieważ uważam, że ważne jest, aby wyjść poza strefę komfortu, aby dalej doskonalić swoje umiejętności. Jednym z tych układów będzie aquascape w stylu Iwagumi, który zawiera tylko skały i rośliny. Ten styl tworzy bardzo minimalistyczny wygląd i chociaż tworzenie go może wydawać się bardzo proste, tak nie jest. Wyróżniają się wszelkie niedoskonałości tego stylu układu. Mój inny nadchodzący układ będzie raczej nietypowy i po wyjęciu z pudełka… dosłownie po wyjęciu z pudełka! Planuję stworzyć płytki zbiornik stawowy, który będzie zawierał kilka wschodzących gatunków roślin stawowych z tyłu zbiornika, w którym gleba zostanie osadzona za drewnem dryfującym, zachowując przednią część zbiornika jako otwartą przestrzeń do pływania. Mam nadzieję, że dzięki tym nowym układom aquascape mogę inspirować innych do eksperymentowania i tworzenia różnych stylów aquascapingu.

Aquascaping to moja pasja. Mam szczęście, że jestem częścią tak niesamowitej społeczności entuzjastycznych hobbystów. Z niecierpliwością czekam na wszystkich nowych ludzi, których spotkam w przyszłości i satysfakcję, jaką zyskam na tworzeniu nowych układów.