Bezpłatna wysyłka na całym świecie dla zamówień powyżej 200EUR

Portal Pomocy  |  Skontaktuj się z nami

W jaki sposób CO2 Funkcja dyfuzorów w zbiornikach rybnych

 

Nie można zaprzeczyć, że dwutlenek węgla odgrywa ważną rolę w twoim akwarium. Równie istotna jest potrzeba posiadania zrównoważonych poziomów. Jeśli wstrzykniesz za dużo lub za mało, możesz tylko patrzeć w agonii, gdy wszystkie twoje rośliny i ryby zginą. Jeśli jednak trafisz w to słodkie miejsce, możesz się nacieszyć, kiedy tylko chcesz, bo twoje ryby i rośliny rozwijają się, rozkwitają i rozkwitają w swoim małym, lecz wyjątkowym wodnym świecie.


Trudność w suplementacji dwutlenku węgla w akwariach z żywymi roślinami polega na tym, że takie rośliny również uwalniają ten gaz w określonych porach dnia. Jeśli nie zostanie to zaznaczone, może to spowodować nagromadzenie dwutlenku węgla, co może zagrozić poziomowi tlenu w zbiorniku, prowadząc w ten sposób do śmierci ryby, a także zaburzyć równowagę pH w akwarium. Inną kwestią jest to, że niektóre żywe rośliny nie przetrwają w akwarium bez wyższych niż normalnie poziomów dwutlenku węgla. W końcu trzy główne czynniki, o których powinieneś zawsze pamiętać, jeśli chcesz, aby rośliny akwariowe rosły i prawidłowo się rozwijały, to składniki odżywcze, oświetlenie i, oczywiście, dystrybucja dwutlenku węgla. 

 

Co zrobi CO2 Dyfuzor zrobić dla mojego akwarium?

 

To jest gdzie CO2 Dyfuzor przychodzi. dyfuzory te są zasadniczo te, które są odpowiedzialne za pomoc w dwutlenek węgla rozpuszcza się lepiej w akwariach. Po tym wszystkim, jeśli bezpośrednio wstrzykiwać dwutlenku węgla w wodzie, są szanse, będą one stanowić tylko w postaci pęcherzyków i nie łatwo i optymalnie zmieszać z wodą. 

 

W zależności od używanego dyfuzora, to sprytne narzędzie zwykle robi to poprzez interakcję z wodą i umożliwia łatwą absorpcję dwutlenku węgla, dzięki czemu wspomniany gaz może pozostawać w wodzie przez dłuższy czas. Proces, w którym dyfuzory wchodzą w interakcję z wodą nazywa się mieszaniem, które po prostu polega na mieszaniu dwutlenku węgla z wodą w akwarium.

 

Najbardziej wydajne typy dyfuzorów to zazwyczaj te, które mają spiralne kształty, znane również jako systemy przegród. Są zaprojektowane w taki sposób, aby opóźnić wtłaczanie dwutlenku węgla do zbiornika, dzięki czemu łatwiej jest regulować. Istnieją również dzwonkowate dyfuzory, które utrzymują się z dwutlenku węgla w swoich strukturach dzwonkowatych, aby upewnić się, że gaz jest rozpraszane w najlepszy możliwy sposób. Istnieje również specjalny typ CO2 dyfuzor, który służy również do obniżania poziomu pH wody. Zazwyczaj są one instalowane, jeśli w akwarium są korale, które również wymagają zastrzyków wapnia. 

 

Oczywiście wszystko to odbywa się w oparciu o sugerowane zastrzyki dwutlenku węgla, których potrzebuje twoje akwarium. W oparciu o powyższe fakty żadne dwa akwaria nie mają takich samych wymagań co do dwutlenku węgla. Dlatego najlepiej skonsultować się najpierw z ekspertami w sprawie tej bardzo ważnej specyfikacji. Wielu właścicieli akwarium popełnia ten powszechny błąd, co powoduje zauważalny zahamowany wzrost roślin, a jeśli nie jest adresowany, może nawet doprowadzić do ich śmierci.