Bezpłatna wysyłka na całym świecie dla zamówień powyżej 200EUR

Portal Pomocy  |  Skontaktuj się z nami

akwarium w miejscu pracy

Ciesz się posadzonym akwarium w swojej przestrzeni biurowej

Przy najmniejszej szansie, że nie słyszałeś jeszcze o sadzonym zbiorniku, wyobraź sobie to; na blacie biurka znajduje się małe 12-calowe akwarium z sześcianami, zgrabnie zaaranżowane tak, aby wyglądało jak scena z tropikalnej dżungli lub elegancki średniej wielkości akwarium zamontowany na drewnianej szafce w rogu biura z widokiem, który przypomina zawsze z tych czasów, kiedy łowiłeś ryby z rodziną, kiedy byłeś małym dzieckiem. Zaczynasz więc myśleć, że posiadanie małego zbiornika w miejscu pracy lub w domowym biurze to dobry pomysł.

To jest! Akwarium nie tylko poprawi wystrój wnętrza dla Ciebie, Twoich klientów, pracowników i reszty, ale badania wykazały również, że akwaria w miejscu pracy mogą sprawić, że poczujesz się zrelaksowany, zwiększysz produktywność i kreatywność. Również uspokajające działanie akwarium, nawet małych akwariów, może pomóc w zmniejszeniu stresu (o ile oczywiście w tle nie ma przeszkadzającej pompy). Wszystko, co obniża poziom stresu, jest dobrą rzeczą. W końcu praca na pewno prowadzi ludzi do pewnych stresujących sytuacji, a akwarium roślinne jest po prostu idealnym meblem, który pomoże sobie z tym poradzić. Udowodniono naukowo, że zielony kolor zmniejsza poziom stresu tak samo jak kontakt z naturą. Połączone razem w biurowym akwarium mogą poprawić nastrój współpracowników i ogólnie atmosferę.

Zanim zaczniesz z nowym akwarium biurowym, oto kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, które pomogą Ci utrzymać równowagę między życiem zawodowym i sprawić, że wszystko będzie łatwe do opanowania. Na całym świecie jest wiele firm, które specjalizują się w zakładaniu akwariów w miejscu pracy, więc jeśli Twój szef może sobie na to pozwolić, warto pomyśleć o takich usługach. Osoby, które regularnie to robią, najlepiej wiedzą, jak założyć akwarium w miejscu pracy, aby zminimalizować zaangażowanie pracowników. Jeśli nie, to może uda Ci się przekonać go, że specjalizujesz się w domowych biurach :)

ROZMIAR ZBIORNIKA

 Pamiętaj, że wielkość zbiornika równa się objętości wody w zbiorniku. Tak więc, o ile nie chcesz spędzać sporej części swojego wolnego czasu każdego tygodnia na konserwację i podmianę wody, ogromne zbiorniki nie są na liście. Tak, akwaria wymagają cotygodniowych podmian wody, bez względu na to, co mówią niektórzy. Nie uważam tego za brzydką stronę tego hobby; właściwie to lubię to. Skupmy się jednak na akwariach, które są równie piękne jak duże zbiorniki, ale są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu. 30-centymetrowy zbiornik na kostkę może nie wyglądać źle siedząc na boku biurka, zwłaszcza jeśli zbiornik ma krystalicznie czystą wodę i zielone zdrowe rośliny. Nie jest to również zły dom dla samotnego samca Betty. Niektórzy ludzie mogą uznać, że przestrzeń nano-zbiornika nie odpowiada ich upodobaniom. Jeśli jesteś jedną z tych osób, możesz rozważyć umieszczenie 2 stóp lub 3 stóp zbiornika roślinnego na szafce. Musisz tylko wziąć pod uwagę lokalizację zbiornika i objętość wody, która w nim znajduje się. Dobrze utrzymane akwaria roślinne wymagałyby cotygodniowej podmiany wody około 30-70%, a im większy zbiornik, tym cięższy, więc umieszczenie go na czymś niestabilnym byłoby receptą na katastrofę. Jesteśmy tryAby zmniejszyć stres w godzinach pracy, nie podnoś ciśnienia krwi, więc czytaj dalej, aby uzyskać więcej porad.

FILTROWANIE

 Następną rzeczą, której potrzebujesz, byłaby filtracja. Posiadanie odpowiedniej filtracji to różnica między „łatwą konserwacją” a „ciężką pracą”. Dobry system filtracji może i pomoże zapobiegać glonom i niechcianemu gromadzeniu się substancji organicznych. Do wyboru jest wiele rodzajów. „Zawieś na plecach” i zewnętrzne filtry kanistrowe najlepiej pasują do Twojego planu. „Hang on Back” doskonale sprawdza się w przypadku mniejszych zbiorników, takich jak nanokostka 30 cm. Producent wskaże pojemność filtra, więc wybierz ten, który jest adekwatny do wielkości Twojego zbiornika. Jeśli zdecydujesz się na większą konfigurację z filtrem zewnętrznym, upewnij się, że są one ciche, a także podczas pracy pompy, aby uniknąć rozpraszających mechanicznych dźwięków w tle.

DEKORACJA I PODŁOŻE

 Chcemy stworzyć środowisko słodkowodne. Wszystko z morza; piasek, skały, korzenie drewna powinny być niedostępne. Istnieje duża szansa, że ​​wypłukują substancje, które zaszkodzą nieskazitelnemu środowisku, które chcemy stworzyć. Lokalne sklepy zoologiczne oferują oczyszczone i przetworzone drewno i skały rzeczne, ale jeśli zdecydujesz się zebrać materiały, upewnij się, że je wyczyścisz przed włożeniem ich do zbiornika. Należy zbadać skały rzeczne. Zrób test kwasowy. Nałóż kilka kropli kwasu solnego lub octu na kamień, a jeśli zacznie musować i tworzyć bąbelki, jest duża szansa, że ​​woda zatwardzi się. Do naszego celu preferowana jest woda miękka do neutralnej. Piasek jest świetnym podłożem, tylko pamiętaj, aby go dokładnie umyć lub do momentu, gdy woda stanie się czysta. Dryftwood powinien być wolny od garbników. Powinny być moczone w wodzie przez tygodnie lub gotowane przez wiele godzin. Posiadanie podłoża na bazie gleby (Aquasoil) działa na Twoją korzyść. Po prostu idź do lokalnego sklepu zoologicznego i zapytaj, jakie marki mogą polecić.

FLORA

Biorąc pod uwagę, że wybrano rozmiar akwarium biurowego i filtrację, następną rzeczą, którą należy przyjrzeć się, jest rodzaj roślin, które chciałbyś tam mieć. Florę akwariową można podzielić na rośliny typu low-tech i high-tech. Główne różnice między tymi dwiema kategoriami to tylko ilość światła i CO2 potrzebne. Rośliny high tech to te rośliny, które wymagają więcej światła i więcej CO2 w słupie wody – im jaśniejsze światło, tym więcej CO2 który jest potrzebny w wodzie, aby rośliny kwitły.

Rośliny low tech to takie, które nie wymagają dużo światła i CO2 prosperować. To są rośliny, które chcielibyśmy mieć w akwarium w ustawieniu biurowym. Rośliny takie jak Anubias, Java Ferns, Cryptocoryne, Bolbitis, Ludwigia Repens, Dwarf Sagittaria będą się rozwijać bez CO2 suplementacja pod warunkiem, że zbiornik nie jest zbyt jasny, a temperatura powinna wynosić od 25 stopni do 29 stopni Celsjusza. Znajdź nasz artykuł o łatwe rośliny akwariowe tutaj szukać więcej gatunków.

Wybór mało wymagających roślin ma bezpośredni związek z ilością czasu poświęconego na konserwację zbiornika.

FAUNA

Wygląd i maleńkie, ozdobne rybki pływające w zbiorniku zdecydowanie mogą pomóc w zmniejszeniu stresu, który często spotyka się w gabinecie. Trzymanie ryb jest nieco bardziej skomplikowane, gdy mówimy o mniejszych zbiornikach. Twój wybór inwentarza żywego musi być zgodny z rozmiarem zbiornika i rodzajem dostarczonego filtra. Pamiętaj, że zbiornik roślinny nigdy nie powinien być przeładowany, ani żaden rodzaj akwarium. Do wyboru są dziesiątki i dziesiątki innych, których należy unikać. Ogólnie rzecz biorąc, unikaj ryb, krewetek lub ślimaków, które najprawdopodobniej zjadłyby twoje rośliny. Ryby, które mają tendencję do zmieniania trudnego krajobrazu, również nie znajdują się na liście. Złote rybki i większość rodzajów pielęgnic są roślinożercami, a także lubią kopać. Tego typu ryby doskonale nadają się do podwodnego świata wyłącznie rybnego, np. afrykańskiego akwarium biotopowe.

Z drugiej strony szukaj małych tetras, takich jak słynna Neon Tetra. Są idealne do akwariów roślinnych.

 Gupiki są barwnym i żywym wyborem i idealnie przykuwają uwagę mieszkańców akwarium roślinnego. A dobra ekipa sprzątająca jest mile widzianym dodatkiem do każdego akwarium, a Ottocinclus najlepiej nadaje się do tego celu. Krewetki Amano też by się świetnie sprawdziły. Z pewnością wspomogą pracę filtra.

Podsumowanie

 Miej wiedzę na temat wszystkiego, co wkładasz do swojego czołgu. Wiedz wystarczająco dużo o faunie różnych gatunków ryb, aby je zebrać. Ponowne wyszukiwanie przed rozpoczęciem, oglądając filmy i czytając artykuły o tym hobby, naprawdę bardzo pomaga. Pamiętaj, że chcesz stworzyć ekosystem zależny od równowagi, więc bądź odpowiedzialny za swoje wybory. Trzymanie ryb (lub innych zwierząt domowych) oznacza odpowiedzialność. Mamy nadzieję, że wkrótce stworzysz nowy kreatywny projekt, aby cieszyć się pięknym krajobrazem wodnym w godzinach pracy! Może czołg zrobi wrażenie również na Twoich klientach biznesowych lub współpracownikach? A przynajmniej popraw ich nastrój.